Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
2024-05-25

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

J 15, 26-27

8. Niedziela Wielkanocna 19.05.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej).

Jutro, 20 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W najbliższy czwartek, 23 maja, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która odbędzie się w sposób tradycyjny. Serdecznie proszę o przygotowanie Ołtarzy Bożego Ciała w stałych miejscach przejścia procesji.

Pragę podzielić się radosną informacją o otrzymanej dotacji, która pozwoli nam na rozpoczęcie prac renowacyjnych przy zabytkowej ambonie. Wstępny harmonogram przewiduje demontaż ambony na przełomie czerwca, lipca. Zakończenie prac jest przewidziane w tym roku 2024 przełom listopada, grudnia. Dziękuję wszystkim, którzy swoimi modlitwami i ofiarami wspierają to dzieło.

Bóg zapłać za ofiarę, która wpłynęła na konto parafii z przeznaczeniem na prace renowacyjne związane z konserwacją ambony. Bóg zapłać.

Dziękuję za porządki przy rabatkach na placu kościelnym oraz panu Piotrowi za prace przy zieleni wokół kościoła.

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dn. 01.06.2024 r. na ogólnopolską pielgrzymkę KŻR. Wyjazd z Sieciechowa o godz. 05.00, koszt wyjazdu w zależności od ilości osób. Zapraszamy.

Dzisiaj 19 maja po Mszy Św o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które będą przeżywały 1. Rocznicę Komunii Św.

Intencje Mszy Św.



WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2024-05-18

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Mk 16, 15-18


ZAPROSZENIE

XVII DIECEZJALNA PIELGRZYMKA APOSTOLATU „MARGARETKA”
W SANKTUARIUM KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚW. W WYSOKIM KOLE

Wysokie Koło, sobota 15.06.2024 r godz. 10.00.

W programie:

- konferencja,

- adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów,

- Mszą Św. o godz. 12.15.


Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitasinfinitao godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitasinfinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski 

Jasna Góra, 2 maja 2024

 Za zgodność: Bp Artur G. Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski


7. Niedziela Wielkanocna 12.05.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie. Wniebowstąpienie Pańskie

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

Każdego majowego popołudnia zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną – nabożeństwo majowe.

Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzeja Boboli, patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, który nie wahał się złożyć życie w ofierze dla ojczyzny.

Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Bóg zapłać za ofiarę, która wpłynęła na konto parafii z przeznaczeniem na prace renowacyjne związane z konserwacją ambony.

Pragnę serdecznie podziękować Wam drodzy Parafianie i Goście za dar obecności i modlitwy w czasie misji parafialnych. Aby mógł tak pięknie zaistnieć ten duchowy wymiar, z głębi serca, dziękuje wszystkim uczestnikom, Wspólnocie Gruntowej za ofiarowane drewno dębowe na krzyż, panu Arturowi za piękne wykonanie, dziękuję, panom za postawienie i montaż krzyża misyjnego. Służbie liturgicznej: ministrantom, scholi, pani organistce. Paniom za pracę i czas poświęcony w przygotowaniu posiłków. W imieniu całej wspólnoty parafialnej pw. św. Wawrzyńca dziękuję ks. dr Maciejowi Będzińskiemu za prowadzenie nauk misyjnych.

Intencje Mszy Św.

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.



ŚWIĘTE MISJE PARAFIALNE SIECIECHÓW
2024-05-11

DZIĘKUJEMY za dar "Świętych Misji Parafialnych"


Misje odbędą się w dniach od 01 do 08 maja 2024 roku.

Temat i hasło: „Jak miła jest, Panie, świątynia Twoja”

MODLITWA W INTENCJI MISJI ŚWIĘTYCH

O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, aby te Misje przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty, bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić.

Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przygotować się i owocnie przeżyć czas Misji Świętych.

Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii.

Maryjo, Matko Boża, bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi.

Święty Wawrzyńcze, źródło żywe pragnących Boga, wspomagaj nas.

Święta Anno, poucz byśmy w zgodzie i miłości na większą cześć i chwałę Boga żyli. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

program misji >>tutaj<<

6. Niedziela Wielkanocna 05.05.2024r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Trwamy w Świętych Misjach Parafialnych. W ramach tego wydarzenia odbędą się rekolekcje szkolne w dniach od 06 do 08 maja br. Bardzo prozę o modlitwę w int tego duchowego dzieła.

W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.

W środę, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

Od środy 08 maja, Nabożeństwa majowe na tygodniu o godz. 16.30 a w niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 11.00.



2024-04-27


ŚWIĘTE MISJE PARAFIALNE
SIECIECHÓW

Misje odbędą się w dniach od 01 do 08 maja 2024 roku.
Temat i hasło: „Jak miła jest, Panie, świątynia Twoja”

program misji >>tutaj<<

List ks. Misjonarza do Wspólnoty parafialnej w Sieciechowie

Bądź uwielbiony, Jezu, w swoim Kościele! Kochani parafianie z Sieciechowa.

Na początku chcę podziękować Bogu za łaskę spotkania z Wami w najbliższym czasie. Od wielu miesięcy wraz z ks. proboszczem Tomaszem przygotowujemy program misji parafialnych. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2000 roku, a teraz zbliżamy się do kolejnego wielkiego jubileuszu Kościoła i daru odkupienia. Chcemy otworzyć nasze serca na głos Boga, który jest miłością i nas prowadzi.Miejmy świadomość, że ten czas misji w dniach od 1 do 8 maja jest szansą, która dla wielu już się nie powtórzy.

Misje to duszpasterskie działanie w parafii, mające na celu odnowę ducha, wzmocnienie więzi z Bogiem i człowiekiem. To moment szczególny, gdy głosimy na nowo znane prawdy wiary, które wskutek upływu czasu czy gonitwy dnia codziennego gdzieś nam umykają. Niektórzy wieszczą smutne teorie o kryzysie Kościoła, o upadku ideałów, o nieskuteczności inicjatyw podejmowanych przez duszpasterzy i o tym, że wszystko, co znamy, szybko się zmienia i kończy. Zapominamy tylko o zasadniczej prawdzie: Bóg jest panem życia, działania, rzeczywistości. My tylko rzeczywistość odczytujemy, mamy na nią wpływ, ale światem kieruje Bóg. Dajmy zatem sobie i naszym rodzinom czas misji parafialnych, aby odnowić relację z Najwyższym.

Obecny czas, w którym miłosierdzie Boże pozwala nam żyć, to dość trudne chwile dla wspólnoty Kościoła, dlatego będziemy dużo modlić się za siebie, bo to my jesteśmy Kościołem. Będziemy też dziękować za ten widzialny kościół, czyli świątynię, w której od tylu pokoleń nasze rodziny zdobywają świętość.

Dlatego chcę Wam zaproponować temat i hasło tych misji parafialnych, które brzmi: „Jak miła jest, Panie, świątynia Twoja”.

Dlaczego taki kierunek naszych rozważań? Świątynią, którą na nowo zbudował Jezus, jest Jego zmartwychwstałe ciało. Od momentu sakramentu chrztu św. to my jesteśmy świątynią Ducha Świętego. W świątyni, gdzie się gromadzimy, dokonuje się najpiękniejszy gest naszej modlitwy, czyli Eucharystia.

Tęsknota za świątynią sprowokowała naród wybrany do wejścia na drogę nawrócenia. Dziś świątynie w wielu miejscach naszego globu są atakowane, zamykane, sprzedawane. To dla nas, współczesnych, także zaproszenie do refleksji. Unikanie czasu dla modlitwy w świątyni jest pierwszą oznaką kryzysu duchowego, bo najpierw opuszczasz świątynię parafialną, potem niszczysz przez grzech świątynię Ducha, aby w konsekwencji zburzyć fundament przyszłości, której na imię życie wieczne. Wracajmy zatem do świątyni Pana, porzućmy stare nawyki i przyzwyczajenia, podnieśmy omdlałe kolana i jeszcze raz zaufajmy drodze, którą wyznaczył nam Pan.

Kochani Parafianie!

Potrzebujemy silnej zażyłości z Bogiem, a wszystko inne będzie nam dodane. Zaufajmy raz jeszcze, bo On, nasz Pan, nigdy nie przestał nam ufać. Dlatego wraz z ks. proboszczem Tomaszem zapraszam na parafialne misje święte według następującego porządku:

1 maja, środa. Pan wieczernik przygotował. Początek misji. 17.00 Msza św. z nauką; 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 2 maja, czwartek. Bóg, honor, ojczyzna. Dzień pojednania. 17.00 Msza św. z nauką. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św;. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 3 maja, piątek. Dzień kobiety i matki 7.30 Msza św. z nauką; 9.00 Msza św. z nauką; 11.00 Msza św. z nauką; 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 4 maja, sobota. Dzień mężczyzny i ojca. 17.00 Msza św. z nauką; 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 5 maja, niedziela. Modlitwa za zmarłych (poświęcenie zniczy). 7.30 Msza św. z nauką; 9.00 Msza św. z nauką; 11.00 Msza św. z nauką; 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 6 maja. poniedziałek Dzień małżonków i rodzin. 10.00 Misje dla dzieci w szkole; 17.00 Msza św. z nauką. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski. 7 maja. wtorek Dzień Krzyża świętego. 10.00 Misje dla dzieci w szkole; 17.00 Msza św. z modlitwą o urodzaj; 20.30 Nabożeństwo majowe przy krzyżu misyjnym, poświęcenie krzyża misyjnego. 8 maja, środa. Dziękczynienie. 10.00 Zakończenie misji dla dzieci w szkole 16.30 Nabożeństwo majowe; 17.00 Msza św. z błogosławieństwem misyjny.

Drodzy Parafianie, niech ten plan posłuży naszemu zwróceniu się do Boga, abyśmy odnowieni, umocnieni i w łasce uświęcającej mogli żyć dla Niego i dla naszych bliźnich.

Ks. Maciej Będziński. Wasz misjonarz.




Niedziela Dobrego Pasterza
2024-04-27



Jezus jest dobrym pasterzem


Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

J 10, 11-18


4. Niedziela Wielkanocna 21.04.2024r. Ogłoszenia duszpasterskie.

W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Tego dna przypada patronalne święto ks. bp. Marka Solarczyka. Otoczmy naszego Pasterza życzliwą modlitwą.

Dziękuję za ofiary na tacę z racji Niedzieli Dobrego Pasterza, taca będzie przeznaczona na WSD w Radomiu.

Na konto parafii wpłynęła ofiara z przeznaczeniem na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

W dniach od 01 do 08 maja będziemy przeżywać Misje święte, a w ramach tego wydarzenia odbędą się rekolekcje szkolne w dniach od 06 do 08 maja br. o godz. 10.00. Bardzo prozę o modlitwę w int tego duchowego dzieła, zaplanujmy dobrze nasz czas by uwzględnić naszą obecność na misjach świętych. Serdeczna prośba aby posprzątać mogiły naszych drogich zmarłych na cmentarzach parafialnych, niech to będzie wyraz troski, modlitwy i tajemnicy obcowania świętych.


PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH W PARAFII SIECIECHÓW W DNIACH 01-08 MAJA 2024 ROKU
„Jak miła jest, Panie, świątynia Twoja”

 1 maja, środa

Pan wieczernik przygotował. Początek misji

godz. 17.00 Msza św. z nauką

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

 2 maja, czwartek

Bóg, honor, ojczyzna. Dzień pojednania

godz. 17.00 Msza św. z nauką. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

3 maja, piątek

Dzień kobiety i matki

godz. 7.30; 9.00 i 11.00 Msza św. z nauką

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

4 maja, sobota

Dzień mężczyzny i ojca

godz. 17.00 Msza św. z nauką

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

5 maja, niedziela

Modlitwa za zmarłych (poświęcenie zniczy)

godz. 7.30; 9.00; 11.00 Msza św. z nauką

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

6 maja, poniedziałek

Dzień małżonków i rodzin

godz. 10.00 Misje dla dzieci w szkole

godz. 17.00 Msza św. z nauką. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski

7 maja, wtorek

Dzień Krzyża świętego

godz. 10.00 Misje dla dzieci w szkole

godz. 17.00 Msza św. z modlitwą o urodzaj

godz. 20.30 Nabożeństwo majowe przy krzyżu misyjnym, poświęcenie krzyża misyjnego

8 maja, środa

Dziękczynienie

godz. 10.00 Zakończenie misji dla dzieci w szkole

godz. 16.30 Nabożeństwo majowe

godz. 17.00 Msza św. z błogosławieństwem misyjnym


Krótka nota biograficzna o naszym ks. Misjonarzu.

Ks. Dr Maciej Będziński urodził się 29 stycznia 1981 r. w Radomiu. Pochodzi z parafii Bierwce. W 2000 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Był prezesem Kleryckiego Koła Misyjnego, członkiem Papieskiej Unii Misyjnej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Zygmunta Zimowskiego 27 maja 2006 r. w katedrze radomskiej. Był wikariuszem w Dąbrowie nad Czarną i Garbatce-Letnisku. Od 2014 r. pełnił posługę w dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce 15 styczna 2021 decyzją Kongregacji Ewangelizacji Narodów, która mianowała ks. kan. dr. Macieja Będzińskiego, dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W swojej posłudze odwiedził placówki misyjne w Zambii, Gabonie, Senegalu, Tanzanii, na Kubie, Filipinach i Madagaskarze.



« Strona 3 z 61 »

Liczba odwiedzin dziś: 289
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 1188
Liczba wszystkich odwiedzin: 819344
 
© 2013